Викладач який воює

Цей усміхнений молодий чоловік – щасливий голова родини, батько, а в Національному гірничому університеті відомий як Іван Начовний, викладач в Дніпропетровському Національному гірничому університеті (асистент кафедри безпеки інформації та телекомунікації. Його люблять студенти, поважають колеги). Але ось уже декілька місяців він не заходить в університетські аудиторії, а воює на Сході України. Іван Начовний – один з кіборгів Донецького аеропорту, командир роти. (в зоні АТО його позивний - "Гном").
Нещодавно ректор НГУ академік НАН України Геннадій Півняк вручив Івану Начовному медаль «За відданість» зі словами вдячності та побажав повернутись з перемогою та продовжити свою роботу у гірничому. Студенти НГУ також зустрілись з кіборгами – десятого грудня хлопці та дівчата наживо спілкувались з тими, хто нас захищає – Іваном Начовним, Кирилом Недрею, Василем Клименком та Олександром Сергеєвим. Щирі, мужні, справжні герої, завдяки яким ми щодня прокидаємось під мирним небом вільного Дніпропетровська і рідної України. Багато студентів мали бажання поспілкуватись із сміливцями, розпитували про реалії війни, про те, хто воює проти нас з того боку, чого не вистачає нашим солдатам і коли закінчиться війна. «Кіборги» відповідали просто і щиро. Іван Начовний підкреслив, що всі вони дуже вдячні волонтерам, які забезпечують солдатів усім необхідним, бувають на передовій і роблять майже неможливе. На головне запитання: коли закінчиться війна? - відповіли жартома, мовляв, коли наші танки в’їдуть на площу північної держави. А потім додали вже серйозно «Коли не помиратимуть люди».
Зустріч вийшла емоційною та душевною, а студенти, певно, на все життя запам’ятають, що взимку 2014 року вони говорили зі справжніми героями, захисниками, тими самими «кіборгами», про яких чули з екранів телебачення. Через декілька днів вони знову повертаються на війну, але пропри це зараз на їхніх обличчях посмішки, впевненість та радість. Вони фотографуються зі студентами гірничого, а ті бажають їм здоров’я, сил і головне – скоріше повернутися живими до всіх нас. А коли так щиро чекають і вірять, по-іншому бути не може. Героям Слава!

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.