Про нас
«Бористен (Борисфен)» — незалежний і недержавний український науково-популярний щомісячник, який висвітлює наукові, культурні, соціальні, історичні події. Видавцем і засновником часопису є Дніпровська міська громадська організація «Товариство шанувальників журналу „Бористен“», голова правління письменник і видавець Фідель Сухоніс. Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.
Адреса редакції
а/с № 791, 49008 м. Дніпро, Україна Телефони: +38 (050) 340- 28- 27, (056) 713 – 52-58
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
skype: delik61
ІСТОРІЯ ЖУРНАЛУ "БОРИСТЕН"
У липні 1991 року побачило світ перше число літературно-мистецького, публіцистичного та науково-популярного “Бористен”.
На фото: Один із перших номерів журналу "Бористен" з автографом першого Президента Незалежної України Л.Кравчука
У 1994 році цілим рядом творчих, громадських та наукових організацій країни журнал було висунуто на здобуття Державної премії України імені Т. Шевченко у галузі літератури. На сьогодні до читача прийшло майже 250 номерів часопису. За роки свого існування журнал став трибуною наукових і творчих сил не лише країни, а й світової української діаспори. “Бористен” надходить у 33 держави світу. Часопис зареєстровано Вищою атестаційною комісією при Кабінеті Міністрів України як фахове видання із спеціальностей: “Історія”, “Філологія”, “Політичні науки”, “Мистецтвознавство” та «Культорологія» . У 2002 році щомісячник став переможцем у конкурсі “Світоч Придніпров’я” в номінації “Кращий журнал регіону”.
На фото: урочистий диплом
А у 2003 році журнал став дипломантом Всеукраїнського конкурсу Національної Спілки журналістів України “Українська мова – мова єднання”. Часопис був одним з перших, хто закликав громадськість спорудити пам’ятник легендарному батькові запорізького козацтва Дмитру Яворницькому в Дніпропетровську, завдяки клопотанням бористенівців було прийнято рішення про охорону державного меморіального будинку – музею О.Т. Гончара на вулиці Клубній обласного центру та названа вулиця його імені. Силами редакції журналу “Бористен” проводяться різноманітні літературно-мистецькі імпрези, щорічний конкурс на кращу публікацію імені Олеся Гончара на сторінках часопису. А з 2004 року при редакція почало активно діяти Січеславське відділення Фундації Багряного. Культурологічне об’єднання патріотично налаштованої творчої інтелігенції та представників громадськості.
У 2009 році редакція започаткувала щорічний конкурс творчої молоді імені Марусі та Івана Гнип (США). В ході якого визначаються переможці та лауреати в чотирьох номінаціях: «Музика», «Образотворче мистецтво», «Театр» та «Література».
На фото: Іван иа Маруся Гнип
З 1992 року виходять книги у серії “Бібліотека журналу “Бористен”. За цей час побачило світ понад п’ять десятків видань української тематики у різноманітних жанрах. Серед авторів цих книг як і відомі письменники, так і початкуючі літератори, представники діаспори.
Редакція щомісячника провадить значну гуманітарну діяльність. Так довголітня дружба єднає журналістів „Бористену” з вихованцями Дніпропетровського обласного дитячого будинку для дітей з вродженими та придбаними фізичними вадами.
На фото: дитячий будинок у місті Дніпрі
Завдяки організованим журналом спонсорам у сиротинці обладнано спортивний реабілітаційний зал, придбано чимало побутової та навчальної оргтехніки. А наприкінці 2005 року споруджено капличку Української Православної Церкви Київського Патріархату.
На фото: Фідель Сухоніс та Патріарх Філарет; Патріарх Філарет підписує побажання для бюлетня
З вересня 2002 року виходить релігійний додаток до журналу “Бористен” бюлетень “Наша Церква – Київський Патріархат”. Видання благословив Патріарх УПЦ КП Філарет. З грудня 2018 року додаток називається «Наша Церква» - детальнішне про бюлетень читайте тут
Бюлетень відіграє важливу роль в регіоні та Україні по наверненню населення до духовних витоків нації та релігійності.
Засновником і незмінним редактором журналу „Бористен” є письменник, тележурналіст Фідель Сухоніс. Серед членів редакційної колегії видання такі знані в Наддніпрянщині і Україні вчені, письменники та громадські діячі.
На фото: Фідель Сухоніс
За довгі роки існування журналу у нього зявилось багато творчих друзів.
На фото: автограф Олеся Гончара та автограф Валентини Гончар
Представництва редакції:
У Києві: Олег Чорногуз, тел: (067)2555026
У США: Bahriany Foundation, Inc. 19669 Villa Rosa Loop, Fort Myers, FL 33967 , USA
З релігійних справ у США та Канаді: Mr. V. Babanskyj, 74 Oakrige, Watchung, N.J. 07069, USA;
У Румунії : Ritco Virgil STR. 1 Decembrie7. Bloc 19 Sc B. Ap. 8 8885 Macin Jud. Tulcea Romania;
У Бразилії: Wira Selanski, Rua General Glicerio, 400 apt.701, 22245-120 Rio de Jameiro, RJ Brazil, Telefax (00-55-21) 2556-5517
У Ізраїлі: Svitlana Glaz, Arie Rubin, 18\I, Lod, Israel
У Польщі: Juri Hawryluk, skr. poczt. 55, 17 – 100 Bielsk Podlaski, Polska
У США: Raisa Chejlyk. 45 Mountaine Ave. Warren.N.J.07059
Наші партнери
Головне управління освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації, НТУ "Дніпровська політехніка" , Дніпропетровський Національний Університет імені О.Гончара , Фундація імені Івана Багряного ( США), Національна спілка письменників України, Національна спілка журналістів України, УПЦ КП, Тижневик «Міст», BOLETIM INFORMATIVO DA SOCIEDADE UCRANIANA DO BRASIL - Інформативний бюлетень Українського Товариства Бразилії, Тижневик «Час і події» ( м. Чикаго, США), Журнал «Всесміх» ( Торонто , Канада), УПЦ КП в США і Канаді, Газета Ukrainian Weekly The Free Thought , Дніпропетровський общинний фонд «Дніпровські пороги, Журнал «Універсум» (м. Львів, Україна), КМБО «Свiтанок» ( м. Конотоп, Сумщина)