Відтепер «Наша Церква»

Дорогі друзі, чергове число бюлетеня «Наша Церква – Київський Патріархат» , котре Ви тримаєте в руках у грудні унікальне . Хоча б тому що замість звичної назви він тепер називається «Наша Церква». Майже 16 років виходу в світ,  сто вісімдесят три номери – такий шлях подолав релігійний додаток журналу «Бористен» «Наша Церква – Київський Патріархат». 

За цей час видання у певній мірі виконувало ті завдання, котрі на нього покладалися. А саме інформування  читачів про ситуацію в УПЦ КП, розвінчування брехні та наклепів з боку недругів Церкви. В першу чергу оточення Московського Патріархату і його філії УПЦ МП. Ми розповідали про непросту ситуацію в Українському  Православ’ї  в діаспорі, про благодійницькі  акції вірних УПЦ КП по обидва боки океану.

А ще своїми публікаціями ми  засвідчували , що незважаючи на історичну  конфесійну відмінність, українці єдина нація, котра нікому не дозволить бути господарями у власному домі. Тим більш на духовній ниві. Саме цьому присвячена постійна рубрика нашого видання «З життя братньої Церкви», яка  присвячена діяльності Української Греко-Католицької Церкви.

Ми не прагнемо прискорити хід історії, не висуваємо ніяких екуменістичних гасел, тим більш не намагаємося  просувати  прозелітизм. Ми хочемо одного, аби наїзники усіх відтінків зрозуміли: українців вже ніколи не розбити, вони єдині, хоч, у своїх молитвах можуть славити різних предстоятелів  Христової  Церкви.

Ми стали свідками справді історичних подій Помісна  Православна Церква України  реальність. І в цій вікопомній події є й маленька цеглинка, котру закладала наша редакція, читацький та авторський актив. А тому щиро здоровимо усіх тих, хто є серед наших приятелів з цієї вікопомною подією!  І ще поява ПЦУ зобов’язує нас внести корективи у назву бюлетеня. Адже УПЦ КП вже стало історією, духовність нашого народу має перебувати рід опікою іншого церковного утворення. Ми ж видавці релігійного бюлетеня, а так само сподіваємося читачі, найбільше цінуємо що нарешті наш народ має таки свою , рідну Українську Церкву. А тому назва «Наша Церква» найповніше , як нам здається, відповідатиме головному сенсу діяльності ПЦУ.

І ще про один важливий аспект такої справи. Через атеїстичне минуле чимала частина населення України особливо  на Сході дуже погано орієнтується в міжконфесійних стосунках, погано уявляє взагалі церковний устрій та канони. Це вміло використовують вороги українського народу. Так  вірних ПЦУ  вони називають розкольниками, всіляко вкладаючи негативний зміст у це понятті. А вірних УГКЦ називають поляками та єзуїтами, оголошуючи ворогами України та православ’я. Існує ще безліч інсинуації та наклепів з боку наших ворогів, аби поглибити велику історичну прикрість для українців: відмінність поміж Сходом і Заходом.

Отож, ми прагнемо одного, шануючи та зберігаючи традиції обох українських Церков, множити духовність нашого народу, сприяти становлення справді незалежної та заможної держави Україна.

 

 

 Фідель Сухоніс, письменник, редактор журналу “Бористен”    

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.