Котики, мехенді та любов
- Деталі
- Опубліковано: Неділя, 23 липня 2017, 06:56
Займатися благодійністю – це те, що дано не кожному. І це не залежить від статків. Це залежить від ваших внутрішніх бажань. Тому волонтерство – це не робота, а стан душі. В Україні волонтерський рух розвинений в усіх напрямках – допомога військовим, дітям та тваринам. Останні - найбільш незахищена категорія жителів України.
У Дніпрі дуже багато людей, які щоденно роблять дива. «Бористен» вже розповідав вам їхні особливі історії.
А вчора у нашому місті багато людей зібрались для того, аби Україна стала ще ближче до Європи. «Мяу Garage Sale. Добро для котів» - особлива подія, яка поєднала творчих людей, котів та волонтерство. Я, як активний котолюб, не могла пропустити таку подію.
«Це благодійна гаражний розпродаж. Ідея «Мяу Garage Sale» народилася спільними зусиллями. Наша організація – Клуб соціального розвитку, що об'єднала чотирьох лекторів і активістів (Loki J von Dorn, Христина Бріллінг, Яна Крецул), займається соціальним вихованням всіх, хто до нас приходить. Один з напрямків клубу включає в себе турботу про тварин, зоозахист, просування ідей вегетаріанського харчування. Тому ми і вирішили провести такий захід, націлений на допомогу тваринам, які вже живуть в притулках і на стерилізацію бездомних тварин. Гроші, виручені від розпродажу, підуть на ці дві мети, причому стерилізація - в пріоритеті », - розповіла одна з організаторів акції Христина Бріллінг.
Хлопці та дівчата дуже цікаві та творчі. Вони знаходять час на безліч проектів, а також займаються і самовдосконаленням. От Христина, наприклад, давно не вживає м’яса. Вегетаріанство – її свідомий та аргументований вибір. Такі погляди поділяють і усі інші організаторі Клубу соціального розвитку.
Укотовлення для всіх
З волонтером Євгенією Новачок я познайомилась у соціальній мережі. Мене вразило те, що людина просто створила Притулок для котів домашнього типу, але і веде його сторінку у фейсбуці виключно українською мовою. Для нашого міста це рідкісний випадок – зазвичай, сторінки двомовні, іноді дублюють інформацію і англійською.
Саме Євгенія автор особливого терміну – укотовлення. Це ніби всиновлення, тільки про котів. «Після тривалих семирічних сумнівів і подолавши страх перед відповідальністю, я створила « Притулок для котів домашнього типу ». Одночасно в притулку перебуває до 15 котів, шестеро з них на постійному проживанні. Плюс вуличні кішки з ОСВ (метод роботи з бездомними тваринами, що передбачає їх вилов, стерилізацію і повернення на колишнє місце проживання). Кішки вільно ходять по квартирі (крім ОСВ). Отримують німецьке харчування преміум класу, гідний догляд. При вихованні я категорично не використовую насильницькі методи. Я позиціоную себе як котячий біхевиорист. Хоча скільки кішок, стільки і загадок в їхній поведінці. Але, звичайно ж, фінансова допомога потрібна завжди в будь-якому розмірі і в будь-який час», - розповідає Євгенія.
Зібрані на «Мяу Garage Sale» кошти підуть на стерелізація бездомних котиків. Євгенія сподівається, що подібні заходи будуть традицією - якщо волонтери будуть організовувати їх хоча б один раз в два місяці за рік це допоможе стерилізувати близько 400 пухнастиків. Саме стерилізація - це гуманний і ефективний спосіб скорочення популяції безпритульних тварин. Саме це дасть змогу наблизитись до цивілізованого світу, де немає тварин-безхатченків, а ті що є живуть виключно у притулках.
На акцію прийшли і особливі котики. Наприклад, киця Сара народилась з нетиповою лапкою, яка вивернута назовні. Але це не завадило їй стати красивою кицею. Волонтери відмовились від операції, адже особлива лапка ніяк не впливає на якість життя Сари.
Кошеня Мілка потрапила до волонтерів, як це буває, випадково. Під своєю машиною її знайшла ветеринар, повертаючись з роботи.
«Хтось вирішив допомогти і залив її ранку на грудях йодом. А цього робити не можна, йод не підходить для лікування травм у кішок. Тепер у неї ось така руда пляма на грудях. Зараз Мілка живе в клініці і ми шукаємо їй нову родину», - розповідає волонтер Євгенія Лагутіна. Вона принесла на «Мяу Garage Sale» також і свої чарівні картини, герої яких, звичайно ж, теж котики.
Усі гроші – для котиків
Під час гаражного розпродажу можна знайти все – смаколики, прикраси, речі, книжки. Для всіх охочих – майстер-класи з виготовлення прикрас з котячими вушками та ловців снів, йога та співи. Для малюків є дитяча зона. А якщо ви зголодніли – цікава вегетаріанська авторська кухня та смачне домашнє морозиво. На деякі послуги фіксованої ціни немає, адже це благодійна акція і людина сама вирішує в яку суму оцінити отримане. Я обрала сакральну техніку міхенді. У мене багато татуювань, а от досвіду малюнків хною ще не було.
«Це не просто прикраса або тимчасове татуювання. Це свого роду арт-терапія. Я не працюю за ескізами. Я створюю їх прямо на тілі, відчуваючи людину, працюючи з її аурою і сприйняттям. Такий малюнок посилить енергетику і якості людини, розкриє її потенціал ». - розповіла провідний майстер Дар’я Москаленко.
Дівчина заснувала цілу Студію сакрального мехенді, де успішно навчає інших цьому мистецтву. Але акцентує увагу саме на символізм та призначення малюнку, адже створення кожного – це інтуїтивне малювання, абсолютно автентичне.
Мій малюнок вийшов дуже яскравий та гарний. Я в ньому з певного ракурсу побачили лисицю. Дар’я каже, що це може бути моя тотемна тварина, яку, як вірять індуси, можна побачити через медитації.
Усміхнена Ольга принесла на гаражний розпродаж свої авторські смаколики. Жінка за освітою економіст, але реалізує себе у творчості – її кольорові прянички нікого не залишать байдужими. І врятують багато котиків.
Професійні поради
Окрім розваг, музики та товарів на акції працює ветеринар – дівчина Ірина консультувала усіх стосовно акційної стерилізації, а також розповідала про те, як правильно зібрати аптечку для домашнього улюбленця і що роботи при тепловому ударі.
За збігом обставини ми з Іриною Варвенюк ми знайомі, але заочно .Коли я підійшла брати інтерв’ю, виявилось, що це саме та Ірини хірург, з якою я щоденно спілкуюсь телефоном. Пані Ірина та її колеги з клініки "Три кота" рятують знайдене мною кошенятко, якій ми дали ім’я Лисичка. Через людську недбалість маля отримало серйозну травму лапки і в п’ятницю саме Ірина виконала ампутацію. Тепер маля щасливе, проходить реабілітацію. А потім ми шукатимемо для неї родину.
«Коти можуть абсолютно вільно себе почувати навіть с трьома лапками. Лисичка дуже лагідна та ніжна, вона швидко прогресує. Вже декілька разів їла після операції а потім заснула догори животиком», - розповідає Ірина. Це ветеринар, для якого життя тварини справді цінне – це відчувається з того, як вона розповідає про свою роботу. Ірина – ветеринар за покликанням.
Не прощаємось
Гаражний розпродаж тривав до вечора. У парку багато перехожих, орієнтуючись за стрілками на асфальті, говорили «Скоріше, ходімо до котиків!». Завершився вечір виступом гурту TremTilo і підбиттям підсумків. Як розповіла мені Христина Бріллінг, хлопцям і дівчатам вдалося зібрати майже 8 тисч гривень.. Це прекрасний початок. Я щиро бажаю, аби цей проект став постійним і раз на два місяці дніпряни та гості міста поринали у творчу та особливу атмосферу мета якої, зробити світ трохи кращим.
А якщо ви хочете допомогти цим талановитим людям – долучайтесь в соцмережах. Будемо робити добро разом.
Дарина Сухоніс