Лікар котячих душ

 

Часто чую від людей, мовляв, "у нас діти страждають у дитбудинках, війна, а ти з цими тваринами! Інших проблем немає?" Є. Проблеми є і будуть. Але рівень нашого суспільства дорівнює ставленню до тварин, до слабких, до хворих. Мій внесок-писати, говорити, перераховувати кошти і, за можливості, шукати комусь новий дім. І це крихти в морі, це не забирає багато часу! Європа - це не прапорець на автомобілі чи вікні, це ставлення, вчинки, вміння співчувати і волонтерська душевність. Я захоплена такими людьми, як Олеся Леонова. Вона  - котячий янгол. Де людина знаходить сили, час та гроші.... Загадка. Але вона щодня кладе стільки добра на терези Всесвіту! «Бористен» підготував для вас ексклюзивну історію лікаря котячих душ.

Олеся - волонтер за покликанням

Мрія з дитинства

«Волонтерством я займаюся з дитинства, ще з тих часів, коли не знали слова волонтер. У мене вдома було завжди не менше 10 кішок. Всі підібрані з вулиці, худі, хворі .. ми робили їх, як я це називала "якісними" і шукали нові родини серед своїх знайомих, сусідів і родичів. Звичайно з сьогоднішньою ротацією і масштабом це було не порівняти ... І тоді я думала, що 10 кішок, це той максимум який може вмістити в себе житлова трьох кімнатна квартира! Але я помилялась». – розповідає Олеся.

Це щоденна праця

Шлях Олеся до масштабного волонтерства розпочався у 2012 році. «У той час я була початківцем фотографом, тільки що закупила фотообладнання і шалено рвалася в бій практикуватися. Відгукнулася зробити фотозйомку тварин з перетримки і закрутилося».-  каже дівчина.

Серед її вихованців є і собаки

За професією Олеся фотограф анімаліст. Працює  передусім по виїзду, з тваринами в розплідниках або на виставках. Так само займається гримом на дитячих святах. «Допомога тваринам для мене це більше сенс життя. Думаю вступати на ветеринара, вже здала ЗНО, але цього року через безліч справ зі вступом не склалось», - каже Олеся.

Наразі у  Олесі Леонової в квартирі проживає безліч кішок, які стали інвалідами в наслідок випадку або людської жорстокості. Ці пухнасті красені і красуні не можуть самостійно ходити, але завдяки Лесі у них є шанс - вони живуть, про них піклуються і прилаштовують по можливості в нові сім'ї. Всі коти доглянуті, красиві і виховані - унікально, що в звичайній квартирі Дніпра органічно проживає стільки кішок. Тут немає стороннього запаху, сусіди не скаржаться на шум.

Мрія життя

Але давня мрія Олесі – це проект «Кицькин дім». Волонтери планують створити двоповерховий будинок площею 140 кв м.

Проект будинку "Надія для безнадійних"

Перший поверх буде розбитий на три частини з трьома різними входами. «Один вхід - під новоприбулих тварин - порівняно здорових (виснаження, блохи та паразити). Там тварини будуть проходити інкубаційний період. Як правило, протягом тижня виліковуються вже всі проблеми. Далі будуть прибулі з інфекціями. У третій частині будуть пацієнти з грибковими захворюваннями, саркоптозом. У кожному відділенні буде маніпуляційний стіл, шафа з препаратами, а також кварцові лампи. Покриття стін і підлоги - кахлі для зручної дезінфекції », - каже Леся.

Для цих котів вона завжди мама

Проект складний і дуже витратний - приблизна вартість споруди всієї коробки будинку разом з фундаментом, матеріалом, перекриттям, дахом і стяжкою підлоги становить 25 000 уе. Це тільки коробка. Оздоблювальні роботи волонтери будуть робити самостійно. Але наразі Олеся радіє – є перші успіхи у будівництві, вже готовий фундамент. «Бог послав нам дівчину Лану, яка перевела на будівництво 75 000 грн. Дівчину Ольгу, яка звела нас з дивовижною людиною Вадимом, який просто взяв і віддав нам 40 кубів газобетону по 100 грн за куб! При тому, що ціна на ринку за куб газобетону складає 1390 грн. Також нам забезпечили потрійну безкоштовну доставку маніпулятором і клей для газобетону по собівартості. І засукавши рукава, ми з волонтерами вже встигли перетягнути близько 30 кубів газобетону з кінця двору до фундаменту! Куди не зміг доїхати маніпулятор!», - поділилася радістю Олеся Леонова. Але попереду вже багато роботи.

Щоденний подвиг

Кожного дня Олеся власними руками робить дива. Дівчина рятує котів, в яких обварене личко кип’ятком, кошенят, у яких проблема з очима, тварин, над якими познущались нелюди або тварин, які потрабили під колеса автівок. Фотографії лякають своєю правдивістю. Але не треба відвертатися – це те, за що ми несемо відповідальність. Людина приручила котів. Вони віддають нам свої серця, а натомість ми повинні дати їм любов і щастя.

Кіт Аша з личком, яке обварили хімікатами. Але його врятували. наразі він живе у Олесі

«З приводу родини, мені з нею пощастило. Вони мене у всьому підтримують. Навіть чоловік, бурчить, звичайно, не без цього, але він зробив свій вибір ще тоді 10 років тому, коли у мене було 12 кішок!», - каже Олеся.

Кожного свого вихованця Олеся знає і відучаває. Вона дає їм імена – Купідон, Принц, Мідія, Цунамі, Креветка. І багато-багато інших. Усі вони особливі.

Принц - справжній батько!

«Коти співають. У кожного свій характер. Наприклад, кіт-інвалід Принц став справжнім названим батьком для маленьких кошенят!»,- каже Олеся.

Колись цьому малюку зламали хребет. Олеся його врятувала, сталося це в квітні 2017 року.

«Але Принц виявив приголомшливе мужність - він боровся з усіма проблемами, брав участь в уроках доброти, а також став справжнім ... доктором. Кота Купідона, в якого невідомі всадили 20 куль, реабілітував саме Принц. Вони були нерозлучні. «Я, якщо чесно, за всі роки волонтерства, не зустрічала такої прихильності. Коли я відносила Принца на процедури зціджування, Купідон вже плакав за ним. Але, на жаль, Купідон пішов з життя, і Принц втратив свого друга». – каже дівчина.

Потім усю свою любов Принц дав кошенятам. «Він знайшов розраду в кошенятка ... З нього вийшов чудовий батько! Там навіть малюки цицю знайшли », - каже Олеся.

Допомогти просто

Для волонтерів будь-яка допомога безцінна. Речі, корм для тварин, ліки та гроші. Але добро, ми віримо, обов’язково переможе. Долучіться до цього проекту можете і ви, волонтери будуть вдячні за будь-яку суму:

5168742346979002 Василик Олеся (ПБ)
4149507023446246 Василик Олеся( Аваль)
Webmoney:
Z321751015494доллари
U104100704425гривні
E265255209018 євро

Дарина Сухоніс

 

 

 

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.