У Дніпрі відзнака знайшла лауреатів!

Із метою популяризації ідей, творчості та життєвої державницької настанови визначного українця Фундація Івана Багряного (США), Всеукраїнський щомісячник «Бористен» (представництво Фундації Багряного на Січеславщині) заснували Відзнаку імені Івана Багряного. Щороку лауреатами стають люди, чиї досягнення стали помітними і особливими в різних сферах діяльності: письменники, громадські діячі чи просто жителі міста, які роблять свій особистий вклад в розбудову українського суспільства.


 

Відкрив нагородження представник фундації у Дніпрі, шеф-редактор журналу "Бористен" Фідель Сухоніс.

"У конкурсу немає суворих критеріїв відбору, ми звертаємо увагу на людей різних професій, які відзначились особливими досягненнями, громадською та літературною діяльністю. Лауреати 2020 року - це люди з різних країн та різних професій. Від військового до вчителя. Але їх об'єднує любов до України. Кожен з них робить свій вклад для європейского майбутнього держави", - сказав він

Нагороджені отримають диплом затвердженого взірця і тарелю з петриківським розписом та портретом І. Багряного

 

Цього року нагородження пройшло у затишній та камерній атмосфері гостинної зали коледжу електрифікації, з живим спілкуванням та можливістю поділитися думками. Вітаємо лауреатів!

За рішенням журі в 2020 році володарями Відзнаки імені Івана Багряного визнані:

 Микола Цоколенко ( м. Дніпро, Україна) – за багаторічну і плідну роботу з патріотичного виховання української молоді.
 
Володимир Семестяга ( м. Луганськ , Україна) – за мужність та героїзм виявлений під час окупації російськими загарбниками Донбасу.

Андрій Ніколайчук (м. Дніпро, Україна) - за оборону України під час російської агресії на Донбасі, пропаганду патріотичних цінностей та волонтерську діяльність.

Микола Кульчинський (м. Полтава, Україна) – за плідну діяльність на посаді голови Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта».
Марія Дружко (м. Кам’янське , Україна) – за організацію та розвиток патріотичного культурологічного проекту ViVArt. У зв'язку з тим, що Марія не змога прибути на нагородження, диплом та сувенірну тарілку за неї отлимала поетеса та виклдач пані Олена Ляшенко.
 

Також заочно нагороду отримали: Іван Буртик ( Ню-Джерзі, США) – за вагомий внесок у становленні Українського Вільного Університету в Мюнхені ( Німеччина).
Любов Василів – Базюк (м. Торонто, Канада) – за високохудожні книги з української тематики останніх років.
Василь Слапчук ( м. Луцьк, Україна) – за книгу «Роман & Роман» та визначний внесок в українську літературу.


Зазвичай вшанування лауреатів відбувається з залученням реґіональних та всеукраїнських ЗМІ та відомих представників громадських організацій. Але цього разу коронавірус вніс свої корективи.

 

Нагадаємо, що Іван Багряний – видатний письменник і політичний діяч, автор багатьох книг поезії і прози, серед яких «Золотий бумеранг», «Тигролови», «Сад Гетсиманський», «Буйний вітер», «Огненне коло», «Людина біжить над прірвою» та інших.
Внаслідок московсько-більшовицької окупації письменник був змушений виїхати за кордон, але й там, в еміграції, до останнього подиху боровся за незалежність рідної України, соціальний захист знедолених, розкріпачення кожної людської особистості. Художні й публіцистичні твори І. Багряного видавалися іншими мовами не тільки в Європі, а й у США та Канаді.
Фундація імені Івана Багряного — неприбуткова добродійна організація української діаспори США, утворена з метою впровадження його патріотичних ідей через публікацію і поширення його творів, видання книжок, близьких його ідеям. Представником Фундації у Дніпропетровскій області є Всеукраїнский щомісячник «Бористен» (головний редатор Фідель Сухоніс)

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.