У Дніпрі підвели підсумки україно-американської відзнаки імені І.Багряного за 2019 рік
- Деталі
- Опубліковано: Понеділок, 28 жовтня 2019, 11:32
У Дніпрі підвели підсумки україно-американської відзнаки імені І.Багряного за 2019 рік
Із метою популяризації ідей, творчості та життєвої державницької настанови визначного українця Фундація Івана Багряного (США) та Всеукраїнський щомісячник «Бористен» (представництво Фундації Багряного на Січеславщині) заснували Відзнаку імені Івана Багряного.
«Щороку лауреатами стають люди, чиї досягнення стали помітними і особливими в різних сферах діяльності: письменники, громадські діячі чи просто жителі міста, які роблять свій особистий вклад в розбудову українського суспільства», - зазначив Фідель Сухоніс, один з організаторів конкурсу
Дмитро Кошка, лауреат відзнаки за 2019 рік наголосив, що патріотичне виховання – важливе.
«Такі відзнаки – це частина розбудови українського суспільства. Не забуваємо, що демократія, це не лише обрати, але і контролювати. Тому такі імпрези сприяють патріотичному вихованню молоді, яка, здебільшого, є рушійною силою», - сказав він.
Українська Україна
«Організатори конкурсу – фундація Івана Багряного з США. Це неприбуткова добродійна корпорація української діаспори США, утворена з метою впровадження ідей Івана Павловича Багряного через публікацію і поширення його творів, видання книжок, близьких його ідеям. Представником Фундації імені Івана Багряного у Києві є Олександр Володимирович Шугай. Фундацію імені Івана Багряного засновано у 1975 році у штаті Пенсильванія з ініціативи колишнього остарбайтера, патріота — українця, прихильника творчості Івана Багряного, Миколи Шаблія, члена Української революційно-демократичної партії, з метою вшанування пам’яті письменника. Його підтримали інші члени УРДП. У 1976 році Фундація отримала юридичний статус добродійної організації», - розповідає Фідель Сухоніс.
Після того, як Україну було проголошено незалежною, Фундація видала та проспонсорувала друк сотні різних книг українських авторів, в яких розкривається хід більшовицької колективізації, розкуркулювання, здійснення безпричинних арештів, заслань, розстрілів, історія голодомору та злісної русифікації.
Про святкування
У Дніпрі в актовій залі коледжа електрифікації Дніпровського державного аграрно-економічного університету урочисто нагородили володарів Відзнаки імені Івана Багряного 2019 року.
Цією відзнакою вшановують з нагоди ювілейних дат, визначних подій, за вагомі досягнення в галузях науки, освіти, культури за активну державотворчу та громадську діяльність громадян України і представників української діаспори.
Мета: пошук та підтримка на теренах України і за кордоном найбільш успішних, активних та новаторських діячів культури, науки, освіти, релігійного та громадського життя.
Перед цією відзначною подією директор коледжу Микола Петрович Цоколенко провів цікаву екскурсію по краєзнавчому музею, демонструючи історію цього учбового закладу. Гості з цікавістю ознайомилися з експозицією, затримавшись біля стендів, присвячених загиблим випускникам в зоні АТО, які билися за Незалежність і територіальну цілісність рідної України.
Свято нагородження почалось після державного Гімна України.
Під час урочистої події лунали виступи відомого автора та виконавця, депутата обласної ради Володимира Забари, переможця шоу «Х-фактора, дуже артистичного та мегапозитивного 25-річного Івана Чижевича, ансамбля коледжу «Феєрія» та інших.
Таміла Гваджаіа - давній друг журналу "Бористен". Співачку і часопис єднає плідна творча співпраця довгі роки
Привітали лауреатів український письменник Фідель Сухоніс, спеціальні гості з США, священик ПЦУ Володимир, режисер-постановник Інга Лабезна, історик Ельдар Тагієв та відома співачка, Заслужена діячка культури Грузії Таміла Гваджаіа. Після теплих слів вона вирішила зімпровізувати та заспівала без музичного супроводу. Скоріш за все ця актова зала ніколи до цього моменту не чула такого казкового виконання «Червоної рути» та «Суліко».
Зазвичай вшанування лауреатів відбувається з залученням реґіональних та всеукраїнських ЗМІ та відомих представників громадських організацій.
На цей раз це були меценати та активісти, без підтримки яких це нагородження було б неможливе: голова «Ліги азербайджанців Дніпропетровщини» Сархош Ісмаілов, активіст діаспори Ельдар Тагієв, керівник Координаційного центру «Громадське об'єднання азербайджанців Дніпропетровщини» Фіруз Ібрагімов та Хосров Гусейнов. Останній відомий на всю область тому, що він єдиний, хто встановив пам'ятник відомому козаку. Історично склалося так, що в село Колпаківка Магдалинівського району, більше тридцяти років тому прибули молоді фахівці з Азербайджану: будівельники та аграрії. З роками утворилися міцні сім'ї. Діти та онуки народилися вже в Україні і вважають себе Ковпаківцями. Живий інтерес до історії краю і козацька доблесть засновника села полковника Опанаса Федоровича Ковпака спонукала Хосрова Гусейнова створити за свій рахунок парк і встановити пам'ятник.