ВІРА ВОВК ДАВНІЙ ПРИЯТЕЛЬ ЖУРНАЛУ

Ві́ра Вовк (справжнє ім'я Ві́ра Остапівна Селя́нська)  відома  українська письменниця, літературознавець, прозаїк, драматург і перекладачка. Пише українською, німецькою і португальською мовами, мешкає в Бразилії. Учасниця Нью-Йоркської літературної групи.

Народилася у Бориславі  (українські землі довоєнної Польщі, тепер Львівська область) 2 січня 1926 року  в родині лікаря й археолога. Виростала на Гуцульщині в містечку Кути. Навчалася в гімназії у Львові, потім у середній дівочій школі ім. Клари Шуманн у Дрездені. В еміграції з 1945 року (Німеччина, Бразилія). Студіювала германістику, славістику, музикологію у Тюбінгенському університеті. З 1949 р. разом з матір'ю переїхала до Ріо-де-Жанейро, де закінчила університет, стажувалася також у Колумбійському (Нью-Йорк) і Мюнхенському університеті, де вивчала і порівняльне літературознавство. Отримала науковий ступінь доктора філософії. Професор німецької літератури в Державному Університеті Ріо-де-Жанейро. З 1957 — завідувач кафедрою германістики цього університету. Редакцію нашого часопису поєднує давня дружба і співпраця  з пані Вірою Вовк. Талановита письменниця неодноразово друкувалася на шпальтах «Бористену».  У  2007 році вона була відзначена премією імені Олеся Гончара   щомісячника в номінації  «Поезія»  за віршовану добірку «Мистецька палітра Віри Вовк».

Час від часу українка  з Бразилії надсилає до нас свої книги. Ось і остання пошта принесла два свіжих видання невтомної літераторки: «Свято з жар-птицею» та «Бердо». Нехай не міліє чорнильниця нашої невтомної землячки!

Влас. інформ

 

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.