Як правильно занурюватись в ополонку на Водохреща
- Деталі
- Опубліковано: Вівторок, 17 січня 2017, 11:45
Кажуть, що саме на Водохреща вода перевертається і стає цілющою, змінює свою структуру. При чому, вся вода, навіть та, яка тече з наших кранів. Численні дослідження та дослідники і підтвердили цю ідею, і спростували. Однак доведений факт, що вода, взята з освяченого місця саме на Водохреща, може стояти у пляшці і рік, і два, і більше, не буде псуватися і не матиме ніякого запаху. Особисто у мене така вода у звичайній пластиковій пляшці стоїть вже шість років прозора і без запаху така, як ніби її щойно набрали. Саме святою йорданською водою лікували безліч недуг, починаючи від хвороб шлунку(пили воду натщесерце) і закінчуючи протиранням обличчя від вугрів та ополіскуванням голови для зміцнення волосся.
І, звичайно, вважається, що, занурившись у відкриту водойму саме на Водохреща, людина заряджається здоров’ям та силою на весь і рік і ні в якому разу не захворіє. Традиція ця давня, однак, ризик захворіти, пірнаючи у холодну воду на відкритому повітрі, досить-таки великий, і медики, попри загальну ейфорію щодо корисності і безпечності таких купань, щороку застерігають, а потім констатують збільшення кількості хворих з запаленнями легень, отитами, обмороженнями та переохолодженням.
1. Протипоказання. Якщо у вас вже є запальні захворювання носоглотки, отити, запалення легенів, бронхіальна астма, не думайте, що клин клином вибиває. У даному випадку матимете більші ускладнення. Окрім того, протипоказаннями до занурення є захворювання серцево-судинної системи, цукровий діабет, глаукома, кон'юнктивіт, захворювання сечостатевої системи, шкірні захворювання. За таких умов, навіть священики порадять утриматися.
2. Виберіть місце. Найкраще занурюватися у воду у спеціально обладнаних місцях для йорданського купання. І не глибоких. Якщо ж ви самі вибираєте місце, візьміть до уваги, що водойма не має бути одразу глибокою – ви маєте відчувати дно, навіть зайшовши по плечі у воду. Також не варто стрибати у воду прямо з криги – краще сходити з берега, або з драбинки.
3. Одяг та підготовка. Заздалегідь підготуйте сухий, натуральний, просторий одяг, у який ви швидко зможете перевдягнутися після купання, рушник, який швидко вбере воду і капці, у яких ви дійдете до ополонки і назад (адже сучасні береги водойм можуть приховувати різні сюрпризи).
Коли ж вже прийшли і вирішили купатися, перед самим зануренням, варто зробити невеличку розминку, аби розігрітися і не тремтіти тоді, коли скинете одяг.
4. Правильно занурюйтеся. Занурюватися треба поступово входячи у воду. Ні в якому разі не можна одразу з головою пірнати – за вами потім доведеться пірнути рятувальникам, якщо вони там будуть. Так само подумайте, чи варто вам занурюватися з головою, адже, якщо ви потім будете їхати додому громадським транспортом з мокрою головою чи добиратися пішки додому, виклик лікаря на наступний день вам гарантований.
Бути у воді варто не довше хвилини – це саме той золотий час, під час якого ви можете занурюватися без ризиків для здоров’я. Все, що більше, загрожує переохолодженням.
І дотримуйтеся черги занурення. Не варто заходити в воду великим скупченням людей. Коли ви входите поодинці, вас видно і можна відстежити та вчасно зреагувати, якщо з вами щось станеться, за натовпом встежити важко.
5. Після купання. Важливо – швидко витертися рушником. На голову (не залежно від того, занурювали ви її у воду чи ні) надягнути шапку і після цього швидко надягнути одяг. Саме тепер можна випити чогось гарячого. Краще – чаю. Алкоголь протипоказаний перед зануренням і після. Рятувальники щороку наголошують, що їхні клієнти найчастіше – розігріті алкоголем хмільні голови, які не відчувають ні страху, ні морозу, однак не скасовують дію холоду на організм.
І ще, якщо ви зважилися на купання, заходьте з вірою у серці, прочитайте молитву, виконайте всі правила, і тоді вода на Водохреща справді для вас буде цілющою.