8 травня - день пам'яті та єднання!

А чи дійсно є привід святкувати 9 травня?




• На момент Другої світової українці не мали власної держави і опинились між двох тоталітарних режимів СРСР та Третього Рейху. Тому була перемога одного режиму над іншим.
• Для українців Друга світова розпочалася у 1939 р. з окупації незалежної Карпатської України та тривала до середини 1950-х років, допоки підпілля воювало проти радянського режиму. Тому трактування війни як “Велика Вітчизняна” вкрай некоректне.
• Більшість вояків Червоної Армії захищали свої домівки та рідних, а не воювали за комуністичний лад та радянську верхівку. Наразі ж влада пропонує утотожнювати подвиг вояків з подвигом тоталітарного режиму.
• Акт про капітуляцію нацистської Німеччини був підписаний за київським часом 8 травня о 23:43. Тому прив'язка 9 травня до цього акту для України є безпідставною.
• Абсолютна більшість країн учасниць Другої світової у травні не святкують, а саме вшановують загиблих у війні.

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.