Письменник Фідель Сухоніс знову в Америці

 

 Його давно вже назвали «українським Колумбом» та «підкорювачем Америки», адже в цьому році вийшла вже п’ята книга про життя української громади в США- «І знову я в Америці».

Ця книга народилась у результаті подорожі автора до Чикаго, штат Іллінойс, де знаходиться Український Конгресовий комітет Америки (УКК). УКРАЇНСЬКИЙ КОНҐРЕСОВИЙ КОМІТЕТ АМЕРИКИ служить на благо американців українського походження у якості передової головної української організації в Сполучених Штатах від часу свого заснування у 1940 році. Дякуючи роботі тисяч добровольців по всій території Сполучених Штатів, УККА продовжує представляти інтереси української громади,стабільно просуваючись вперед з новими ідеями та ініціативами. Зі своїми офісами в м. Нью-Йорк та у Вашингтоні, Федеральний округ Колумбія, зараз УККА об’єднує близько 20 українських організацій та більше 70 відділів по всій території держави. Членами УККА є широке коло людей, включаючи голів корпорацій, науковців, професіоналів і відставників. Кожна українська особа чи організація/асоціація, комітет чи клуб, відділ чи головний офіс має право стати членом УККА, якщо їх характеристика відповідає базовим вимогам членства і якщо вони надішлють свої річні членські внески, які є такими, що не оподатковуються. Символічно, що у книзі дві передмови – першу написав відомий український письменник Олег Чорногуз, а другу американський громадянин українського походження – Олесь Стрельчук, голова УКК.

Книга складається з окремих епізодів, нарисів, картинок з життя, які побачив автор у Чикаго. Зокрема, там описано  діяльність місцевої газети «Час і події», щорічний фестиваль українців у Чикаго, ведучим якого в цьому році став Фідель Сухоніс. Також не менш цікаві деталі з життя української громади – визначні діячі культури, меценати, родини, в яких навіть в третьому та четвертому поколінні не забули рідну мову.

Не менш важливою стала і презентація книги, яка відбулася 15 грудня у розважальному комплексі «Козацька фортеця». Формат презентації незвичний – поєднання літературної імпрези з музичними ілюстраціями у виконанні відомого українського виконавця Володимира Забари, і його учнів, студентів Дніпропетровського училища культури. Постановником імпрези виступила режисер Інга Лозепа.

Дізнатися про життя українських американців завітало багато гостей, серед них письменники Микола Чабан, Володимир Сіренко, Євген Бадін, Володимир Луценко. А також голова «Просвіти» Сергій Довгаль, заступник з виховної роботи Дніпропетровського училища культури Олена Яцук та багато друзів і шанувальників творів Фіделя Сухоноса. Родзинкою імпрези стали музичні ілюстрації – талановита молодь Дніпропетровщини в особі учнів Дніпропетровського училища культури, довели, що українці – співоча нація. Фіналом презентації став виступ Володимира Забари, який виконав добре відомі українські пісні, а також авторські  твори.  Несподіваним номером презентації стало виконання самим автором жартівливою пісні «Боїнге мій»-  пісня про те, як важко перебороти аерофобію і летіти через океан, але все ж таки робити це треба.

Атмосфера імпрези була у дусі сучасної української інтелігенції. Гості бажали автору «народити» ще одну книгу, розповісти детальніше про життя саме американців у Сполучених Штатах і головне – не зупинятися на творчому шляху.

Мирослава Борхес

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.