Лауреати конкурсу ім Олеся Гончара журналу «Бористен» нагороджені в НГУ

15 грудня у Центрі культури української мови імені О.Гончара НГУ відбулось нагородження лауреатів традиційного конкурсу кращої публікації імені Олеся Гончара на сторінках журналу «Бористен» за 2010 рік.

Під шеф-редакторством письменника та журналіста Фіделя Сухоноса літературно-мистецький, публіцистичний та науково-популярний щомісячник «Бористен» виходить більше десяти років. Серед його переваг – ознайомлення українських читачів із творчістю західної української діаспори, відкриття нових імен у журналістиці, публіцистиці, літературі та науковому світі.

На нагородженні Фідель Сухоніс зазначив, що стати лауреатами журнального конкурсу можуть не лише мешканці Дніпропетровщини, а й ті українці, які живуть за кордоном. Так, за 2010 рік у номінації «Публіцистика» відзначили дописи Миколи Дупляка із  США. Він висвітлює історію та культурологічні здобутки західної української діаспори.  У номінації «Поезія» цьогоріч кращою стала віршована добірка «Створення світу» в рубриці «Даринка» за авторством Олександри Мудрої, яка також мешкає в США. «У її творчості, - зазначив Фідель Анатолійович, - полягають серйозні питання, але Олександра пише про них простою, доступною мовою, а це читач любить».

Ще двоє нагороджених із Дніпропетровська були представлені студентській аудиторії вже не заочно. У номінації  «Краща журналістська публікація» перемогла Еліна Заржицька за дописи, присвячені проблемам та здобуткам освітян регіону. До речі, як випускниця Національного гірничого університету, пані Еліна дуже вдячна своїй альма-матер за високі знання. Прийти на вручення нагороди саме до гірничого для неї радісно і символічно.

У номінації «Краща патріотично-освітня публікація» нагородили Євгена Бадіна за статті присвячені українській національній звичаєвості та моральності. Разом із дипломами лауреатам вручили вироби з каменю. Теплу атмосферу спілкування молоді із авторами доповнив музичний номер від студентки НГУ Вікторії Дужак.

 

ІАЦ НГУ

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.