РЕДАКТОР ЖУРНАЛУ «БОРИСТЕН» ТА ЛІДЕР УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ США ПЕТРО ПАЛЮХ ЗУСТРІЛИСЯ З ЕКС-ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ЛЕОНІДОМ КУЧМОЮ
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 31 січня 2013, 08:42
Нажаль, ще й сьогодні у Сполучених Штатах Америки мало знають про незалежну Україну, недостатньо цікавляться її історією, сьогоденням, з болем зауважував Петро Палюх. «Ви написали книжку «Україна – не Росія», так ми ту лекцію не вивчили», - звернувся до Леоніда Даниловича Палюх. Він акцентував, що зараз голос української діаспори у західній півкулі лунає не досить голосно, а самих американців більше хвилюють власні проблеми, аніж міжнародні. Проте, громадські активісти все ж таки чимало роблять. Наприклад, саме завдяки їхнім зусиллям створено українську кафедру у Гарвардському університеті. Там підвищують власну кваліфікацію, а також викладають американським студентам молоді українські вчені. Завдяки турботі представників діаспори останнім часом з`явилися кілька цікавих телевізійних програм на провідних каналах у США, публікацій у друкованих ЗМІ. «Але ми, українці Америки, й самі маємо ретельніше вивчати історичну Батьківщину, її сучасну політику, громадське життя, аби не робити хибних висновків», - сказав Петро Палюх. Не можна фарбувати усе лише чорною та білою фарбами, впевнений він.
Письменник, шеф-редактор часопису «Бористен» Фідель Сухоніс, який супроводжував Петра Палюха, впевнений, що за часів президентства Леоніда Кучми було знято гостроту міжконфесійних, міжнаціональних, мовної проблеми. На жаль, останнім часом політики їх штучно загострюють, викликають протистояння у суспільстві. А це – вельми небезпечно. Сам Сухоніс родом з Дніпропетровщини, як й Леонід Кучма закінчив фізико-технічний факультет університету. Але присвятив життя іншій, гуманітарній сфері. Він – автор книжок «Америка у вишиванці», «Українська Америка зблизька», «Ріо-де-Україна». Леонід Кучма висловив думку: з Україною у світі будуть серйозно рахуватися лише тоді, коли ми самі приборкаємо внутрішню ворожнечу, будемо поважно ставитися до протилежних поглядів та інших думок. Але й найвпливовіші геополітичні гравці мають припинити говорити з нашою державою з позиції сили. Другий Президент впевнений, що громадські організації українства мають відігравати дедалі значущу роль, допомагати процесу державотворення, затвердження України на світовій арені.
Прес-служба журналу "Бористен"