З відгуків на аудіокнигу «Письменники Дніпропетровщини – шкільним бібліотекам»

Геннадій Півняк ректор НГУ, академік НАН України

(м. Дніпропетровськ)

 

«…Дуже важливо, аби молоде покоління розуміло цінність історії та мови своєї держави. Сучасність диктує свої умови – сучасні школярі та студенти все більше переходять на сучасні електронні засоби спілкування. І такі корисні та прості речі як аудіо книга дозволять, скажімо, дорогою до школи, в університет чи на роботу прослухати твори класиків української літератури та її сучасників. Дуже важливо, що дніпропетровці знайомляться з української літературою рідного краю. Це важливий крок у розвитку та вихованні молодого покоління і приємно, що його створено за підтримки обласної державної адміністрації та провідних культурних та літературних діячів області»

 

 

 

 

 

 

Валентина Гончар, вдова Олеся Гончара 

(м. Київ)

 

«  Література – одвічне джерело мудрості. І кожне покоління повинно цінувати своє рідне слово, адже крізь нього говорять до нас пращури. Важливо, що сучасні українці матимуть змогу прочитати кращі вірші, нариси та оповідання, які написали такі майстри пера, як  Сергій Бурлаков , Олексій Стариков, Віктор Савченко,   Олег Волик та багато - багато інших. Мені дуже приємно, що серед авторів аудіо книги є й молоді письменники. Це означає, що любов до українського слова не згасає, а сучасна література знаходить свій розвиток»

 

Віра Вовк, перекладач , поетеса

(м. Ріо-де- Женейро, Бразилія)

 

«Будучи далеко від рідного слова, починаєш його цінувати ще більше. І мені приємно, що сучасна українська, зокрема, дніпропетровська молодь матиме змогу знайомитись з ним у сучасному форматі. Зараз є тенденція, що молоді люди почали менше читати літератури, адже з’явився Інтернет, соціальні мережі. Аудіокнига- певний компроміс для тих, хто не бажає розлучатися з технічним прогресом. Я висловлюю свою вдячність тим, хто створив цю книгу – авторам та керівникам проекту - Фіделю  Сухоносу, Еліні Заржицькій і Наталії Дев’ятко, а також державній підтримці, яка зробила цей проект масштабним. Також бажаю ще більше цікавих нових проектів»

 

 

 

 Микола Поляков,  ректор ДНУ ім..О.Гончара

(м. Дніпропетровськ)

 

«Саме зі школи починається формування особистості, яка потім вступає до вищого навчального закладу, а згодом стає професійною часткою суспільства. І попри важливість якісної професійної освіти не менш важливим є духовне виховання. Мова - основа держави, народу, суспільство. Дніпропетровщина багата на талановитих письменників різних років - і ця аудіокнига чергове тому підтвердження. Ми повинні виховувати у нових поколіннях любов та повагу до своєї історії, мови та літератури, любов до минулого. Адже наше минуле творить наше майбутнє»

 

 

 

 

 

 

Валентин Циков, академік НААН України

( м. Дніпропетровськ)

 

 

« Це, безперечно, прогресивний та наукоємний підхід до вивчення української літератури.  Безліч класиків українського слова вийшли саме з літературної Дніпропетровщини. І ми повинні пам’ятати та поширювати цю інформацію, адже юні мешканці міста повинні знати його не лише як масштабне промислове місто з ракетобудуванням, але як і світлицю українського слова. Наповнення аудіо книги розраховане на різну вікову категорію і це робить книгу універсальною. Я всіляко підтримую прогресивність у навчанні і зичу авторам проекту ще більше цікавих ідей для втілення»

 

 

Владика Адріан, керуючий Московською та Богородицькою

Єпархією УПЦ КП  ( м. Москва, Росія)

 

« Спочатку було Слово і досі Слово є джерелом усього на землі. Рідне слово завжди звучить миліше. А завдяки літературі ми поринаємо у світ власної історії, культури чи занурюємось у фантастичні, неосяжні світи фантазії майстра пера. Доля майбутнього покоління лежить у руках теперішнього. І те, як ми виховаємо наших дітей, матиме вплив на те. Яким буде майбутнє нашої держави. І виховання духовне, патріотичне, моральне повинне займати не останнє місце. Я зичу авторам та керівникам проекту Божої допомоги та натхнення у цій благородній справі»

 

 

 

 

 

 

 

Олег Чорногуз, письменник

( м. Київ)

 

«Талановита українська нація багата на культурних та літературних діячів. Але найбільше щастя письменника – коли його читають, коли його твори стають потрібні, викликають живі емоції.  Ця аудіокнига містить в собі легендарні твори митців Дніпропетровщини. І той факт, що молоді жителі міста познайомляться з ними дадуть цим творам нове життя, відкриють їх для нових читачів, які тільки починають свій шлях у світі літератури. І окрім, безперечно, важливою виховної функції, ця аудіо книга може стати чудовим хобі та можливістю змістовно та цікаво провести холодний осінній вечір»

 

 

 

 

 

 

Михайло Мельник, актор

( м. Дніпропетровськ)

 

«Я хочу привітати  авторів цього важливого та цікавого проекту. Аудіокнига – це чудовий спосіб не лише дізнатись щось нове, але і зробити уроки в шкільних закладах ще цікавішими. Наше місто може пишатися своєю історією, культурним та патріотичним вихованням. Театри, музеї, університети Дніпропетровщини відомі на весь світ. І, безперечно, підтримка керівництва міста та області є важливою. Адже поєднавши зусилля ми можемо розбудовувати місто, створювати нові проекти, доводячи те, як багато талановитих особистостей творять історію Дніпропетровська»

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.