До ювілею класика

Свого часу автор «Собору» благословив появу січеславського щомісячника "Бористен", листувався із засновником та видавцем журналу Фіделем Сухоносом, разом з дружиною пані Валентиною приймав його на своїй заміській оселі під Києвом.
Згодом журнал «Бористен» виступить одним із ініціаторів присвоєння вулиці у Дніпрі імені Олеся Гончара, на якій розташовану одну з будівель Національного гірничого університету. Також при університеті діє Центр культури української мови ім.О.Гончара, де регулярно проходять цікаві творчі імпрези.
 
 
На фото: Фідель Сухоніс та Олесь Гончар; раритетний лист від О.Гончара до Ф.Сухоноса; побажання від дружини класика
 
Конкурс на честь класика
 "Бористен" багато років є творчою платформою для журналістів, письменників, поетів, науковців і критиків. Серед авторів також є й українці, які мешкають за кордоном, але своєю творчістю і благодійними справами завжди разом зі своїм народом. Тому на сторінках щомісячника «Бористен» протягом багатьох років триває насичений і цікавий культурний діалог. Щорічно серед робіт його авторів відзначають ті, що знайшли яскравий відгук у читачів. Ці люди отримують відзнаку конкурсу ім. Олеся Гончара.
 
Конкурс  імені О. Гончара на кращу публікація на сторінках журналу «Бористен» започатковане у 2003 році. Таким кроком редакція щомісячника   засвідчувала свою повагу та шану до класика  української літератури Олеся Терентійовича Гончара. Свого часу автор «Собору» благословив появу січеславського щомісячника, мав листування із засновником та видавцем журналу Фіделем Сухоносом, разом з дружиною пані Валентиною приймав його на своїй заміській оселі під Києвом. Згодом журнал «Бористен» виступить однім з ініціаторів надання вулиці імені О. Гончара в Дніпропетровську.  Головною метою конкурсу є передусім вияв нових літературних та журналістських обдарувань, науковців, людей творчих, небайдужих до дня минулого і сьогодення. Традиційно мистецьке змагання провадиться за підтримки Національного Гірничого Університету, де у Центрі культури української мови ім. О. Гончара  в лютому місяці,  відбуваються щорічні віншування переможців конкурсу за минулий рік. Нагородженим  вручаються почесні дипломи та пам’ятні подарунки.

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.