Про нас

У  липні 1991 року  побачило світ перше число літературно-мистецького, публіцистичного та науково-популярного  “Бористен”.  

На фото: Один із перших номерів журналу "Бористен" з автографом першого Президента Незалежної України Л.Кравчука

У 1994 році цілим рядом творчих, громадських та наукових організацій країни журнал було висунуто на здобуття Державної премії України імені Т. Шевченко у галузі літератури. На сьогодні до читача прийшло майже 250  номерів часопису.  За роки свого існування журнал став трибуною наукових і  творчих  сил не лише країни, а й  світової української діаспори. “Бористен” надходить у 33 держави  світу. Часопис зареєстровано Вищою атестаційною комісією при Кабінеті Міністрів України як фахове видання із спеціальностей: “Історія”, “Філологія”, “Політичні науки”, “Мистецтвознавство” та «Культорологія» . У 2002 році  щомісячник  став переможцем у  конкурсі “Світоч Придніпров’я” в номінації “Кращий журнал регіону”.

    На фото: урочистий диплом

А у 2003 році журнал став дипломантом Всеукраїнського конкурсу Національної Спілки журналістів України “Українська мова – мова єднання”. Часопис був одним з перших, хто закликав громадськість спорудити пам’ятник легендарному батькові запорізького козацтва Дмитру Яворницькому в Дніпропетровську, завдяки клопотанням бористенівців було прийнято рішення про охорону державного меморіального будинку – музею О.Т. Гончара на вулиці Клубній  обласного центру  та названа вулиця його імені. Силами редакції журналу “Бористен” проводяться різноманітні літературно-мистецькі імпрези, щорічний конкурс на кращу публікацію імені Олеся Гончара  на сторінках часопису.  А з  2004 року  при редакція почало активно діяти Січеславське відділення Фундації Багряного. Культурологічне об’єднання патріотично налаштованої творчої інтелігенції та представників громадськості.

У 2009 році редакція започаткувала щорічний  конкурс творчої молоді імені Марусі та Івана Гнип (США). В ході якого визначаються переможці та лауреати в чотирьох номінаціях: «Музика», «Образотворче мистецтво», «Театр» та «Література».

На фото: Іван иа Маруся Гнип

 З 1992 року виходять книги у серії “Бібліотека журналу “Бористен”. За цей час побачило світ  понад п’ять десятків видань   української тематики у різноманітних жанрах. Серед авторів цих книг   як і відомі письменники, так і початкуючі літератори, представники діаспори.

Редакція щомісячника провадить значну гуманітарну діяльність. Так довголітня дружба єднає журналістів „Бористену” з вихованцями Дніпропетровського обласного дитячого будинку для дітей з вродженими та придбаними  фізичними вадами.

 

На фото: дитячий будинок у місті Дніпропетровську

 Завдяки організованим журналом спонсорам у сиротинці обладнано спортивний реабілітаційний  зал, придбано чимало побутової та навчальної оргтехніки. А наприкінці  2005  року споруджено капличку Української Православної Церкви Київського Патріархату.

 

На фото: Фідель Сухоніс та Патріарх Філарет; Патріарх Філарет підписує побажання для бюлетня

З вересня 2002 року  виходить релігійний додаток до журналу “Бористен” бюлетень “Наша Церква – Київський Патріархат”. Видання благословив Патріарх УПЦ  КП Філарет.

 

Бюлетень відіграє важливу роль в регіоні та Україні по наверненню  населення до духовних витоків нації  та  релігійності.

Засновником і незмінним редактором журналу „Бористен” є письменник, тележурналіст Фідель  Сухоніс. Серед членів редакційної колегії видання такі знані в Наддніпрянщині і Україні вчені, письменники та громадські діячі.

На фото: Фідель Сухоніс

За довгі роки існування журналу у нього зявилось багато творчих друзів. 

На фото: автограф Олеся Гончара та автограф Валентини Гончар

Серед видавців та засновників журналу – Дніпропетровська  міська громадська організація «Товариство шанувальників журналу «Бористен»,  Національний гірничий університет , Дніпропетровський Національний Університет імені О.Гончара

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший.

Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.

Наші контакти:

49010, Дніпропетровськ – 10, Україна

вул. Телевізійна, 3

Телефони: +38 (050) 340- 28- 27, (056) 713 – 52-58

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

skype: delik61

 

Представництва редакції:

У Києві: Юрій Завгородній, тел. (044) 482-26-58, (050) 469-88-63

У США: Bahriany Foundation, INC. 811S Roosvelt Ave., Arlington Hts, IL. 60005 – 2749 USA

З релігійних справ у США та Канаді: Mr. V. Babanskyj, 74 Oakrige, Watchung, N.J. 07069, USA;

У Канаді: Mr. Petro Kovalczyk, 40 Westhead Rd., Toronto, Ont., M6W 4S1, Canada (tel 416 – 603- 9888)

У Румунії : Ritco Virgil STR. 1 Decembrie7. Bloc 19 Sc B. Ap. 8 8885 Macin Jud. Tulcea Romania;

У Бразилії: Wira Selanski, Rua General Glicerio, 400 apt.701, 22245-120 Rio de Jameiro, RJ Brazil, Telefax (00-55-21) 2556-5517

У Австралії: Mr. Fedir HABELKO 5. Reserve C. T., Glenroy VIC. Australia- 3046 T&fax :0393061997

У Ізраїлі: Svitlana Glaz, Arie Rubin, 18\I, Lod, Israel

У Польщі: Juri Hawryluk, skr. poczt. 55, 17 – 100 Bielsk Podlaski, Polska

У США та Мексиці: Ilarion Chejlyk, 45 Mountain Ave. Warren, N.J. 07059

Наші партнери

Головне управління освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації Національний гірничий університет , Дніпропетровський Національний Університет імені О.Гончара , Фундація імені Івана Багряного ( США), Національна спілка письменників України, Національна спілка журналістів України, УПЦ КП, Тижневик «Міст», BOLETIM INFORMATIVO DA SOCIEDADE UCRANIANA DO BRASIL - Інформативний бюлетень Українського Товариства Бразилії, Тижневик «Час і події» ( м. Чикаго, США), Журнал «Всесміх» ( Торонто , Канада), УПЦ КП в США і Канаді, Газета Ukrainian Weekly The Free Thought , Дніпропетровський общинний фонд «Дніпровські пороги, Журнал «Універсум» (м. Львів, Україна), КМБО  «Свiтанок»   ( м. Конотоп, Сумщина) 

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.