Редакція журналу «Бористен» на відкритті храму у Луганську

20 липня відбулося освячення Троїцького собору і Божественна літургія, а також освячення приміщення єпархіального управління у Луганську. Свято-Троїцький собор – це перший храм української православної церкви Київського Патріархату у Луганську.

На фото: чудова будівля храму

Напередодні проросійські активісти оголошували про намір пікетувати патріарший візит і навіть не допустити освячення храму. Проте, правоохоронні органи заявили, що громадський порядок буде забезпечено і не буде допущено створення перешкод в проведенні як освячення, так і решти заходів, передбачених програмою візиту Предстоятеля Київського Патріархату. Також Ленінський районний суд м. Луганська заборонив проросійським активістам проведення заходів біля Троїцького собору.

На фото: на зустрічі з Владикою

19 липня  розпочався архіпастирський візит Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в Луганську єпархію. В першій половині дня Патріарх прибув до новозбудованого кафедрального Свято-Троїцького собору, де зустрівся з пресою.

На фото: редактор журналу Ф.Сухоніс і депутат О.Ляшко

Спочатку Святійший Владика розповів про значення Хрещення Київської Руси-України для нашого народу, наголосивши, що з Києва, а не з Москви християнська віра поширювалася по всій Русі.

Також Патріарх Філарет відповів на питання журналістів, зокрема сказавши: «Я ніяк не реагуватиму на можливі провокації. Я робитиму свою справу: звершуватиму урочисте Богослужіння, освячуватиму храм, проведу Божественну літургію, виступлю з проповіддю. Що проходитиме за межами храму – мене не стосується, це їхнє питання. Можливо, біснуватися будуть – нехай біснуються на свою погибель. Якоїсь особливої реакції з мого боку не буде.

На фото: перед початком літургії

Мене радують ті зміни, які відбулися на Луганщині, українці прокинулися, а то вони спали. Саме зараз, прокинувшись від сну, люди побудували тут свою церкву. Луганська земля, Луганськ – це українська земля, тут живуть українці».«Плани наші такі, – поділився своїми міркуваннями Патріарх – зміцнити Донецьку єпархію, Луганську єпархію, Харківську єпархію, Дніпропетровську єпархію, Запорізьку єпархію – тобто східні єпархії».

Святійший Владика пояснив, за допомогою чого відбуватиметься це зміцнення: «Ми будуємо храми, будуємо єпархіальні управління, відкрили духовну семінарію, яка забезпечуватиме духовенством ці єпархії. Так ми хочемо відродити українське духовне життя на відвічних українських територіях. Тому, що і Луганщина, і Донеччина – це українські землі. Це не російські землі! І це повинні знати всі. Я сам звідси родом – українець з села. І у нас всі в селі говорять українською мовою – не лише тепер, а завжди так було. А раз говорять українською мовою – значить ми є українці. Це українська земля, і ніхто нехай не зазіхає на нашу українську землю», – підкреслив Патріарх Філарет.

На фото: авторський сувенір

Шеф-редактор журналу «Бористен» зустрівся з Владикою у подарував йому на згадку петриківський сувенір ручної роботи.

За матеріалами «Церква.info»

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.