Хто отримав відзнаку Олеся Гончара у 2018 році

12 лютого в  інформаційному центрі «Наше Місто» пройшла прес-конференція на тему: «У Дніпрі нагородять лауреатів конкурсу ім.О.Гончара за 2018 рік».

За життя Олесь Гончар дав своє творче благословення журналу «Бористен».

 

Раритетне фото: Олесь Гончар та редактор журналу "Бористен" Фідель Сухоніс

Цей журнал багато років є творчою платформою для журналістів, письменників, поетів, науковців і критиків. Серед авторів також є й українці, які мешкають за кордоном, але своєю творчістю і благодійними справами завжди разом зі своїм народом. Тому на сторінках щомісячника «Бористен» протягом багатьох років триває насичений і цікавий культурний діалог. Щорічно серед робіт його авторів відзначають ті, що знайшли яскравий відгук у читачів. Ці люди отримують відзнаку конкурсу ім. Олеся Гончара. Згодом журнал «Бористен» виступив одним із ініціаторів присвоєння вулиці у Дніпрі імені Олеся Гончара.

«Ми підводимо своєрідні підсумки за рік. Відзначаємо внески людей у соціальній сфері, науці, мистецтві, тощо. Цього року патріотизм став основою, яка поєднує усіх лауреатів.Щорічна відзнака імені Олеся Гончара вже тривалий час є не просто вшануванням гідних особистостей, це ще й один особливий спосіб об’єднання тих, хто живе з Україною в серці незалежно від національності та громадянства», - зазначив, Фідель Сухоніс, редактор журналу «Бористен», один з організаторів конкурсу.

Цього року один з лауреатів Іларіон Хейлик отримав нагороду посметрно. "Вчора були роковини його смерті. Це давній друг журналу "Бористен". меценат, людина, яка знала чотири мови. Він не дожив рік до свого 90-річчя  і отримав нагороду за багаторічну репрезентацію щомісячника «Бористен»  в США  і Канаді. Уродженець села Мишурін Ріг з Наддніпрянщини він все своє життя прожив за межами України. Але беріг її у своєму серці як найцінніший скарб! На планеті Земля так багато людей, яким він допоміг і словом і ділом. Він кохав дружину, любов дітей і онуків, любив життя! Подвійно гірко, якщо такі залишають цей світ", - наголосив Фідель Сухоніс

Юрій Фанигін, лауреат конкурсу, керівник робочої групи із створення музею АТО наголосив, що йому приємно стати лауреатом конкурсу, названого на честь видатного земляка Олеся Гончара. «Я пам’ятаю той час, коли вулиця Кірова стала вулицею Гончара. Саме студенти стали рушійною силою у цьому питанні», - наголосив він. 

Музей АТО  — музей, одна з шести філій Дніпропетровського національного історичного музею ім. Дмитра Яворницького, заснована у січні 2016 року. Складається з внутрішньої (розміщується в приміщенні діорами «Битва за Дніпро») та вуличної експозиції — «Шляхами Донбасу». І якщо раніше Дніпропетровщина асоціювалась у іноземців з Петриківкою, то сьогодні перш за все вони відвідують саме музей АТО у Дніпрі.

 

«Незважаючи на те, що ми технічний заклад освіти, ми приділяємо увагу літературним конкурсам та патріотичного виховання. Це основа суспільства, особливо в нашому сьогоденні. Тому подвійно приємно стати лауреатом такого конкурсу», - наголосив Микола Цоколеннко, лауреат конкурсу,  директор коледжу електрофікації ДДАЕУ.

Повне відео прес-конференції шукайте тут  

Урочисте нагородження лауреатів відбудеться 13.02 о 13:00 у Дніпровській політехніці (у Центрі культури української мови ім. О.Гончара)

Повний список лауреатів за 2018 рік

Микола Цоколеннко ( м. Дніпро) – за плідну багаторічну працю з  патріотичного виховання студентської молоді, вагомий внесок у вітчизняну освіту.

Любов Василів – Базюк (м. Торонто, Канада) – за системну багаторічну роботу з популяризації та поширенню української літератури в західному світі.

Лідія Гулак – Рубан (Ню-Джерзі, США) – за участь в дисидентському рухову в часи СРСР  спрямованому на утвердження   української України та з нагоди сімдесятирічного ювілею.

Іларіон Хейлик ( посмертно, Ню-Джерзі, США) – за багаторічну репрезентацію щомісячника «Бористен»  в США  і Канаді.

Сергій і Тетяна Дзюба   (м. Чернігів ) — за багаторічну культурологічну, видавничу та літературну діяльність з популяризації  української культури за кордоном.

Олександр Панченко  (м. Лохвиця, Полтавська область) – за  вагомий внесок у справу відродження Української Церкви, утвердження Української Державності  та плідну працю в обороні прав і свобод українського народу.

Юрій Фанигін (м. Дніпро) – керівник робочої групи із створення «Музею АТО». Постійно діючої експозиції Дніпровського державного історичного  музею імені Д. Яворницького.

Волонтерська група ДНУ імені Олеся Гончара у складі:  Марія Бутиріна, Оксана Гудошник, Наталя Полішко, Лілія Темченко, Наталя Рекуненко , Оксана Коновець, Лариса Шейдаєва та Оксана Чугунова ( м.  Дніпро) – за системну матеріальну і моральну підтримку ЗСУ  та добровольчих батальйонів  в обороні України на Донбасі.

Фото Сергія Бараненко

 

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.