Джон Маккейн та Іларіон Хейлик: з любов’ю до України

Цей рік позначився великою втратою для «Бористену» . Взимку не стало Іларіона Хейлика. Довголітнього друга і репрезентанта нашого журнал на США. Що нас найбільше єднало з уродженцем козацького села Мишурін Ріг що на Січеславщині? Очевидно, відданість і любов до всього того що ми звемо Україною….


І не пройде і року як ми втратимо ще одного великого друга, втратить весь український народ. Не стане Джона Маккейна. Той американський сенатор-республіканець, котрий скаже на Майдані історичні вже сьогодні слова:
- Лише народ України має визначати своє майбутнє. Україна зробить Європу кращою, і Європа — зробить кращою Україну. 
Ми всі знаємо стейк Маккейна й на дрібку не був би менше, аби він не підтримував Україну. Чи так вже боліло його виборцям що там робиться побіля "імперії зла"?! ...ВІд Донецька і Криму до Ню-Йорка ой як далеко! Господь наділив його особливо гострим відчуттям справедливості . Очевидно, таких людей не може бути багато на Землі. Тому подвійно гірка втрата. Про Макейна ще будуть довго згадувати живі. Про його опонентів забувають на другий же день. Як тільки перестає показувати перший телеканал Росії. І в тому також високий сенс його правдивого і мужнього життя....
А нещодавно у моїй електронній пошті опинилося символічне фото. Надіслала його віддана і мужня у своїй пам’яті про чоловіка Раїса Хейлик. На світлині вдячна нота Джона Маккейна до американця українського походження Іларіона Хейлика за політичну підтримку сенатора республіканця. І символічно що на фото великий друг України у жовто-блакитній краватці. 
Життя людське як мить на тлі історії народу. Але особи достойні і гідні ще довго живуть у людській вдячній пам’яті. Так як це буде з американським сенатором Джоном Маккейном і українським патріотом Іларіоном Хейликом…

Фідель Сухоніс, редактор журналу "Бористен"

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.