УКРАЇНСЬКА ПИСЬМЕННИЦЯ З КАНАДИ СТАЛА БІЛЬШ ВІДОМА У ДНІПРІ

Любо́в Йо́сипівна Василів-Базюк — українська письменниця з Канади, магістр бібліотекарства та інформацій, почесний професор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки довші роки співпрацює з журналом “Бористен».

 

 

Її художні твори та гострі,  актуальні публіцистичні матеріали не раз з’являлися на шпальтах  щомісячника. Стараннями редакції до дня пам’яті репресованих у Дніпровській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація книги Л. Василів –Базюк « У вирі тоталітарних режимів». На зустріч завітали члени обласної організації політичних в’язнів та репресованих, письменники та молодь. Розповідаючи про життєвий і творчий шлях письменниці з Торонто шеф-редактор журналу «Бористен» Фідель Сухоніс  зачитав привіти до присутніх від українки з Канади. Там , зокрема, були такі рядки.

«Я  від  10  років  була  вже  емігранткою,  але  любов  до  України  в  мене  не  зменшувалася,  а  зростала.   Не  всі  зможуть  зрозуміти з  яким  трепетом  душі  я  поїхала  в  Україну  в  2003  р,  виконавши  всі  мої  обов’язки  після  55  років  життя  в  Канаді.   Безперечно  мова  в  Україні  змінилася  і  тепер  зміняється  під  впливом  з  різних  держав,  але  думаю,  що  мене  ще  можна  розуміти  без  мовного  словника. На  жаль  я не  можу  тепер  літати  літаком,  тому  і  не  змогла  до  Вас  прилетіти,  але  вітаю  Вас  Усіх  з  подякою   сердечно:   “Слава  Україні,  Героям  Слава!”

 

Що ж  доля Любов Василів – Базюк яскравий приклад того як і на чужині можна творити добро для своєї Вітчизни, формувати та виховувати патріотичну юнь, всіляко підтримувати демократичні перетворення в Україні.

 

 

 

 

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.