У Дніпрі видали книгу про давню релігію.

У Дніпрі видали книгу про давню релігію.

У Дніпрі видали книгу «Терновий шлях. Рунвіра» (поезії, мемуари), яка розповідає про вірування наших предків ще до приходу християнства. Автор книги Іван Свириденко родом з Дніпропетровщини. Він належить до так званої третьої хвилі української еміграції  в США. Ці люди опинилися на землі Вашингтону після закінчення Другої Світової війни. Книга розповідає про роздуми автора на тему віри, містить в собі мемуари та вірші. «Іван Свириденко він же рунтато Боголюб Свириденко разом з  дружиною присвятив своє життя утвердженню та поширенню РУНВІРИ-  Рі́дна Украї́нська Націона́льна Ві́ра», — розповіли «Вістям Придніпров’я» упорядники книги. Ідейним натхненником РУНВіри став Лев Силенко (1921 — 2008) — духовний учитель і пророк. РУНВіра прагне зберегти рідну культуру, мову, звичаї і обряди українсько-руських земель.

 Мирослава Борхес (https://vesti.dp.ua/)

 Лист до редакції

Щира повага та глибока любов до людей і Бога струменіє зі сторінок недавно виданої книги Боголюба Івана Свириденко – Овчаренко «Терновий шлях. РУНВІРА». Справжній патріот України,  що народився і виріс  в Зачепилівському районі Харківської області та з «третьою хвилею» української еміграції опинився в США , автор демонструє не аби які здібності в літературному слові.  А також зізнається що в цьому йому допомогли кохана дружина Світанна, надихали син Віктор та донька Наталя та єдиний  і безмежно дорогий онук Даррик. Слід наголосити що добродій Боголюб, і  цьому він також зізнається, все своє  життя як міг прагнув відродити  і утвердити віру своїх предків  РУНВІРУ. А так само з радістю ділиться що в цьому мав незаперечну підтримку усієї родини.  Окрім того за роки свого духовного подвижництва він знайшов чимало однодумців в США,  Канаді та Україні. Зберігаючи та примножуючи українські народні звичаї Боголюб – Іван Свириденко став священником РУНВІРИ, себто, рунтатом.  Заглиблюючись в читання книги «Терновий шлях. РУНВІРА» хочеться порівняти  автора  з всесвітньо відомою постаттю  в теософії Оленою Блавацькою.

Книга складається з трьох  головних розділів: «Вірші», «Рядком прози» та «Мовою світлин». Кожен з них по своєму цікавий для читача. А щомісячник «Бористен» допомагає новому виданню прокласти дорогу у світ широкий.  Окремі вірші глибоко хвилюють своєю лірикою: «Весняні роздуми», «Моя любов» , «Вінок під пам’ятник Бавндбруку»   та інші. Розділ «Рядком прози» глибоко насичений духовними роздумами. А світлини завжди цікаві, коли хочеш більше дізнатися про автора.

 Анатолій Подільний (м. Дніпро) 

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.