КУЛЬТ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

Він все більше набуває популярності серед американців.  Це ще раз засвідчив The 31st Annual Fitness Challenge Triathlon, котрий відбувся на початку червня в американському містечку Наплес на Флориді й до якого ми  з дружиною мали певне відношення.  Але про це нижче. Якщо зробити по-нашому вільний переклад назви цього спортивного заходу, то виглядатиме це приблизно так « 31-й щорічний Фітнес виклик Тріатлон» . Себто, виклик чи нагода кожному випробувати свою фізичну кондицію саме в якості прихильника фітнесу, себто оздоровчого заняття спортом. І близько 800 учасників цього цікавого дійства в місті з населенням трохи більше як 20 тисяч яскраво засвідчили американці на відміну від дикунів-росіян не в чарку люблять зазирати, а дбають про своє здоров’я.  Спортовці мали випробувати себе в бігу на три милі, перегонах на роверах на відстань у 12 миль та пропливати  морем вільним стилем   чверть милі.

Організатори заходу подбали і про зручності для глядачів. А серед них були і ми з моєю дружиною Раїсою. Адже під номером 440 участь у тріатлоні брала наша невістка Шері Хейлик, дружина наймолодшого сина Алекса. І , між іншим, посіла почесне шосте місце у своїй змагальній групі. Того дня був піднесений настрій   у всіх хто прийшов і позмагатися, і вболівати. Як кажуть в таких випадках перемогли усі.

Між іншим,  містечко Наплес перекладається  як Неаполь. Воно було засновано наприкінці 1880 року й тоді  ця місцевість нагадала  колоністам сонячний Апеннінський півострів. Так молоде американське місто отримало італійську назву в перекладі англійською Наплес. Воно, до речі, одно з найдорожчих у США. Тут будинки на продаж  стартують з ціни  у 40 мільйонів доларів. Хоч , як відомо, здоров’я не купиш ні за які гроші. А тому так популярний серед місцевих фітнес-тріатлон.

 

Іларіон Хейлик ( Наплес, Флорида)

 

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.