ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ВІДЗНАКИ ІМЕНІ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА.

 

Лауреатами традиційної щорічної  відзнаки  імені Олеся Гончара журналу «Бористен» за  2016 рік  визнані:

 

Олександр Петровський – м. Дніпро, Україна – за багаторічну плідну меценатську діяльність спрямовану на духовне відродження українського народу  та утвердження християнських цінностей в Україні. 

Петро Палюх – Ню-Джерзі, США – за  системну  громадську та політичну  діяльність спрямовану на  розбудову  української України.

 тер Амазасп – м. Дніпро, Україна – за волонтерську діяльність на Донбасі та душпастирську  опіку над бійцями АТО.

Марта Підлісна (Людмила Марчук) – м.Рівне, Україна – за високохудожні твори малої прози (цикл новел та оповідань), спрямованих на духовне виховання молоді. 

 Любов Василів – Базюк – м. Торонто,  Канада – за системні публікації   в журналі «Бористен», які розкривають злочинну сутність імперської Росії у ставленні до українського народу та української держави.

 Дніпропетровська обласна організація Конгресу азербайджанців України ( голова Гудрат Гаджієв, заступник голови Наджаф Мамедов)  -м. Дніпро, Україна – за багаторічну діяльність спрямовану за поглиблення та розвиток культурних, політичних та  економічних  стосунків поміж Україною та Азербайджаном. 

ІСТОРІЯ КОНКУРСУ

Творче змагання започатковане у 2003 році. Таким кроком редакція журналу «Бористен» засвідчувала свою повагу та шану до класика української літератури Олеся Терентійовича Гончара. Свого часу автор «Собору» благословив появу січеславського щомісячника, мав листування із засновником та видавцем журналу Фіделем Сухоносом, разом з дружиною пані Валентиною приймав його на своїй заміській оселі під Києвом. Згодом журнал «Бористен» виступить однім з ініціаторів надання вулиці імені О. Гончара в Дніпропетровську. Головною метою конкурсу є передусім вияв нових літературних та журналістських обдарувань, науковців, людей творчих, небайдужих до дня минулого і сьогодення. Традиційно мистецьке змагання провадиться за підтримки Національного Гірничого Університету, де у Центрі культури української мови ім. О. Гончара в лютому місяці, відбуваються щорічні віншування переможців конкурсу за минулий рік. Нагородженим вручаються почесні дипломи та пам'ятні подарунки. Майже як за десять років існування цього змагання інтелектуалів його переможцями та лауреатами ставали автори не лише з України, а й діаспори. Нижче перелік відзначених учасників конкурсу імені Олеся Гончара на найкращу публікацію на сторінках журналу «Бористен» у хронологічній послідовності.

 

2003 рік

В номінації «Наукова публікація» нагороджено Анатолія Поуха (м. Дніпропетровськ) за науково-публіцистичну статтю «Чи знав козак державну мову?». У номінації «Публіцистика» відзначено Олексія Коновала (США) — за статті патріотичного та державотворчого спрямування, опубліковані протягом року. У номінації «Поезія» нагороджена Ольга Афанасьєва (м. Дніпропетровськ, посмертно) — за вірші надруковані протягом останніх років. Заохочувальною відзнакою було нагороджено Світлану Падун (м. Дніпропетровськ) — за науково-публіцистичну розвідку «Наукова діяльність кафедр українознавства катеринославського інституту народної освіти (1921—1934 роки)», вміщену в першому номері.

 

2004 рік

У номінації «Наукова публікація» Оксана Данилевська (м. Київ) — за науково-публіцистичну статтю «Втілення засад мовної політики урядів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії УНР у тогочасних підручниках з української мови». В номінації «Публіцистика» Наталя Старюк (м. Дніпропетровськ) за статтю «Козак у присмерку доби». Номінація «Проза» Роксолана Клин (США) за оповідання «Спрут».

 

2005 рік

В номінації «Наукова» — Віталій Василенко (м, Дніпропетровськ), за науково-публіцистичні статті з історії України. Номінація «Публіцистика» Лариса Охотник (село Межиріч, Дніпропетровщина), за статтю «Велич степових пірамід». У номінації «Поезія» Оксана Маковець (США) за високохудожні поезії патріотичного спрямування. Заохочувальна премія «Молодий поступ» Ліна Зеленська (студентка ДНУ) за вірші й статті, вміщені в рубриці «Мова калинова».

 

2006 рік

 

Влітку 2012 року світ побачило 250 число журналу «Бористен». На світлині організатори та гості святкової імпрези з цієї нагоди

Номінація «Публіцистика» — Олексій Воскобійник (США), за уривки з книги «Мемуарів» «Повість моїх літ». «Науково-краєзнавча публікація» — Володимир Панченко (посмертно), за науково — публіцистичну статтю «Кодацькі запорожці в історії Канади». В номінації «Поезія» Юрій Завгородній (м. Київ) за вірші з майбутньої книги «Попелище дикого степу». Заохочувальна премія «Молодий поступ» — літературно-мистецький клуб «Віварт» (м. Дніпродзержинськ, керівник Марія Дружко), за вірші й статті членів клубу.

 

2007 рік

Номінація «Публіцистика» — Олексій Коновал (Чикаго, США), за статті присвячені громадським і політичним діячам західної української діаспори. «Науково-популярна публікація» — Іван Стороженко (м. Новомосковськ, Україна), за статті «Чому Богдан Хмельницький відродив Запорізьку Січ» «Та чи була на Микитиному Розі Запорізька Січ?» Номінація «Поезія» — Віра Вовк (Віра Селянська) (Ріо-де-Жанейро, Бразилія), за віршовану добірку «Мистецька палітра Віри Вовк».

 

2008 рік

«Публіцистика» — Олег Чорногуз (м. Київ) за дописи спрямовані на утвердження української державності та розвінчання великодержавного російського шовінізму в Україні. «Поезія» — Сергій Бурлаков (м. Дніпропетровськ) за віршовану добірку вміщену в травневому числі. «Науково-популярна публікація» — Віктор Сиченко (м. Дніпропетровськ) за статті, присвячені темі геноцидного голоду в Україні 1932—1933 рр. Номінація «Найкраща галузева публікація» — Василь Перетятько (м. Дніпропетровськ) за статті, присвячені аграрному сектору української економіки.

 

2009 рік

Номінація «Публіцистика» Роман Воронка (м. Мейпелвуд, США) — за документальні оповіді «Моє дитинство на планеті Ді-Пі» (грудень 2008 року, січень 2009 року) та «Як це було..» (вересень — жовтень 2009 року), присвячені історії західної української діаспори. Леся Храплива-Щур (м. Лондон, Канада) — за перемогу у номінації «Найкраща патріотично-освітня публікація» (статті, присвячені Конотопській битві й гетьману Івану Мазепі, вміщені на сторінках часопису протягом року). Премії було вручено Олені Швець-Васіній (Дніпропетровськ, Україна) у номінації «Поезія» за високохудожні віршовані добірки останніх років та у зв'язку з особистим ювілеєм і Валентині Шабеті (Дніпропетровськ, Україна), редактору газети «Вісник НГУ» у номінації «Журналістика» за високопрофесійні статті, інтерв'ю, нариси, замальовки, присвячені Національному гірничому університету.

 

2010 рік

Номінація «Публіцистика» — Микола Дупляк (Сіракузи, США), за дописи присвячені історії та культурологічним здобуткам західної української діаспори, друковані протягом року. Номінація «Найкраща журналістська публікація» — Еліна Заржицька (Дніпропетровське, Україна) за високопрофесійні статті, інтерв'ю, нариси, замальовки останніх років, присвячені проблемам та здобуткам освітян регіону.

Номінація «Поезія» — Олександра Мудра (Чикаго, США), за віршовану добірку «Створення світу» в рубриці «Даринка» (вересень 2010 року), спрямовану на духовне та патріотичне виховання української юні.

Номінація «Найкраща патріотично — освітня публікація» — Євген Бадін (Дніпропетровськ, Україна), за статті присвячені українській національній звичаєвості та моральності, вміщені на сторінках часопису протягом року.

2011 рік

Номінація «Проза» — Іван Данилюк (селище ВасильківкаДніпропетровськоїобласті) за оповідання «Яблуко з рай-дерева», вміщене у лютневому номері журналу.

номінація « Поезія» — Володимир Лендич (м. Дніпропетровськ) за добірку «Поетичний розмай» надруковану в травневому номері журналу.

номінація «Публіцистика» — Микола Воротиленко (Едмонтон, Канада) за історично — публіцистичну книгу «Голодомор в Україні мовою фактів,

Або як сучасна офіційна Московська статистика підтверджує факт Голодомору

в Україні в 1933 році», котра побачила світ у видавництві журналу «Бористен».

номінація «Найкраща науково-популярна розвідка» — Світлана Ігнатьєва (м. Дніпропетровськ) за публікації (протягом року) присвячені проблемам впровадження української мови в навчальний процес вищої школи та її поширенню серед студентської молоді.

2012 рік

У номінації «Науково-публіцистична розвідка» Ніна Степаненко (м. Полтава) — за статтю «Велика українка своєї доби», котра вміщена в серпневому номері.

У номінації «Література» Марина Ганієва — Музика (м. Дніпропетровськ) за оповідання «Марта — ласунка» присвячене Голодомору 1932—1933 років, вміщене у листопадовому числі щомісячника.

У номінації «Публіцистика» Іван Буртик (США) за публікації останніх років, котрі присвячені розповідям про трагедію радянського табору особливого режиму Кінгір та статті про українську громаду Казахстану.

У номінації «Найкраща новація» Іван Лазаренко (м. Дніпропетровськ) за впровадження на шпальтах журналу «Бористен» рубрики «Голос землі», присвяченої перспективній галузі сільського господарства України — природному землеробству.

2013 рік

Переможцями, ювілейного десятого, традиційного щорічного конкурсу імені Олеся Гончара на найкращу публікацію на сторінках журналу «Бористен» у 2013 році визнані:

 

У номінації «До 80-ї річниці геноцидного голодомору в Україні» Микола Степаненко (м. Полтава) — за статтю «Болять гіркими бабусиними споминами мої груди», котра вміщена в квітневому номері щомісячника.

У номінації «Література» Віктор Веретенников (м. Дніпропетровськ) за уривок кінороману «Гетьман», надрукованому в серпневому числі.

У номінації «Публіцистика» Йосип Сірка (Торонто, Канада) за публікації останніх років, присвячені розповідям про героїчні й трагічні сторінки української вітчизняної історії.

У номінації «Найкраща новація» Василь Клешня (м. Дніпропетровськ) за впровадження на шпальтах журналу «Бористен» рубрики « Захисти зеленого друга», присвяченої лісовій галузі сільського господарства України.

2014 рік

Переможцями традиційного щорічного конкурсу імені Олеся Гончара журналу «Бористен» у 2014 році визнані:

 

Іван та Маруся Гнип (Каліфорнія, США) — за багаторічний патронат у проведенні молодіжного патріотичного конкурсу свого імені на шпальтах щомісячника «Бористен».

Микола Миколаєнко (м. Дніпропетровськ) — за численні прозові і поетичні публікації та з нагоди дев'яносторіччя.

Віктор Бабанський (Ню-Джерзі, США) — за системні публікації про життя західної української діаспори.

Світлана Талан (м. Сєвєродонецьк, Луганська область) — за вагомий внесок в розвиток сучасної вітчизняної літератури та високохудожні твори, спрямовані на духовне та патріотичне виховання української юні.

Наталя Девятко (м. Дніпропетровськ) — за цикл літературознавчих критичних статей і рецензій.

2015 рік[

В. С. Білецький та Г. І. Гайко — за цикл статей «Постаті» про видатних людей Донбасу ХІХ-ХХІ ст., — поетів і науковців, композиторів і співаків, геологів і економістів, управлінців і політиків, журналістів і правозахисників, — які в різні часи суттєво вплинули на постання і розвиток Донбасу як промислового і культурного центру Східної України.

Іларіон Хейлик та Раїса Хейлик (Ню-Джерзі, США) — за багаторічні дописи присвячені життю та побуту західної української діаспори, зокрема, за цикл художньо-публіцистичних нотаток «Трикутник», який розповідає про історію становлення української громади Венесуели. А також за цікаві та високохудожні фоторепортажі, що ілюструють природу тропічних широт.

Володимир Могучий (Ню- Джерзі, США) — за багаторічну працю по утвердженню Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді, а також за патронат над релігійним додатком журналу «Бористен» бюлетенем «Наша Церква — Київський Патріархат».

Ольга Рєпіна (м. Дніпропетровськ) — за цикл літературознавчих статей та рецензій на книги українських авторів.

Христина Лукащук (м. Львів) — за високохудожні твори, спрямовані на духовне та патріотичне виховання дітей та юнац

 

 

 

 

Серія КВ, реєстр. номер 16084-4556 ПР. Рік видання двадцять перший. Постановою президії ВАК України від 9 квітня 2008 року за № 1-05/4 журнал внесено до переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватись основні результати дисертаційних робіт з історії, філології, політичних наук, мистецтва та культурології.